^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Ziemia i wolność (1995)

Land and Freedom (1995)Ziemia i wolność / Land and Freedom; (1995) - Lektor / PL; Reżyseria: Ken Loach; Scenariusz: Jim Allen; Produkcja: Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy; Gatunek: Dramat, Wojenny; Czas: godz. 1 godz. 50 min.; Obsada: Raffaele Cantatore, Sergi Calleja, Tom Gilroy, Rosana Pastor, Marc Martínez, Icíar Bollaín, Frédéric Pierrot, Andrés Aladren...
Pod koniec lat 30. Hiszpania była państwem o ustroju zbliżonym do feudalnego. Znaczna część ziemi należała w tym kraju do wielkich właścicieli ziemskich. Sprawujących władzę lewicowy rząd republikański próbował przeprowadzać umiarkowane reformy, usiłując zmienić niekorzystny dla ubogich robotników i chłopów stan rzeczy. Obawiali się tego posiadacze ziemscy, przemysłowcy, duchowni i wojskowi. Pragnąc zachować swe przywileje w nienaruszonej formie, zorganizowali przewrót na czele, którego stanął generał Franco. W ten sposób rozpoczęła się wojna domowa, w której wzięli udział robotnicy z całego świata.

www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright