^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Pewnej nocy w pewnym mieście (2007)

pewnej-nocy-w-pewnym-miesciePewnej nocy w pewnym mieście / Jedné noci v jednom městě; (2007) - Animowany / **; Reżyseria: Jan Balej; Scenariusz: Jan Balej, Ivan Arsenyev; Produkcja: Czechy; Gatunek: Animacja, Horror; Czas: 1 godz. 15 min....
Animowany pełnometrażowy horror - czarna komedia. Akcja filmu rozgrywa się w słabo oświetlonych ulicach Pragi. Filmowa perełka wypełniona wszelkiej maści dziwakami, odmieńcami i mutantami.
Czeskie opowieści z małym dreszczykiem. Nie jest to może horror sensu stricto, ale na upartego można podpiąć pod ten gatunek. Największe wrażenie robi sama realizacja animacji. Widać, że twórcy włożyli w swe dzieło mnóstwo pracy. Za to należą się brawa. Fabuła miniopowiastek osnuta jest mgiełką klaustrofobicznego, "brudnego" klimatu, snu przeplatającego się z jawą, humoru zmieszanego z grozą. Przyjaźń, abstrakcja, dewiacje, popędy, pasja, nałogi, tajemnica... wszystko skumulowane w kilkudziesięciu minutach animacji. Brzydota postaci, dziwne zachowania... czy to nie my współcześnie, my wśród czterech ścian, my i nasze tajemnice skrywane skrzętnie? Tu nie ma miejsca na piękno rodem z bajek Disneya. Balej poszedł w odwrotnym kierunku, tworząc niejako karykaturę społecznego mrowiska. Nietuzinkowa to produkcja, zarówno pod względem realizacji, formy, jak i przekazu. Kawał dobrego filmowego rzemiosła. Polecam.

www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright